על ההבדל בין ריבית קבועה צמודה למדד ובין ריבית שאינה צמודה למדד

על ההבדל בין ריבית קבועה צמודה למדד ובין ריבית שאינה צמודה למדד
הנתונים לגבי רכישה של דירות בישראל הם כמעט לא הגיוניים. מדובר על שוק שפשוט מגלגל מליונים ועשרות מליונים של שקלים לאור העובדה כי משפחות יהודיות רבות בישראל דואגות לכך שהילדים שלהם ירכשו דירה. לכך קיימות סיבות רבות הנוגעות בין היתר לכך שאנחנו חיים במדינה בה עדיין קיימת במידת מה תודעה של מהגרים שמורישים לילדיהם את הצורך בפיסת אדמה משלהם. לכך נוסיף את הנתונים הבאים, כמו מספר הילדים למשפחה שהוא הגבוה במערב בתוספת הנתונים על ריבוי הגירושין בישראל והעובדה כי יש תופעה הולכת וגדלה של רווקות מאוחרת וכך אנחנו מגיעים למשוואה שסופה הוא שוק עצום שמחזיק אחוז ניכר מהתלג השנתי של מדינת ישראל.
אין כמעט אדם בוגר במדינת ישראל שלא חשב מתישהו על משכנתא. בין אם החליט כי הוא מעוניין לרכוש דירה ובין אם הוא החליט כי התהליך הזה לא מיועד עבורו. אם החלטתם לקחת משכנתא, אתם צריכים לזכור כי מדובר בהלוואה לכל דבר ועניין. רבים מרגישים כאילו מדובר על משהו פשוט שכן כל החברים שלהם וכל בני המשפחה שלהם עברו את אותו הדבר כבר לפניהם. אבל האמת היא כי אנחנו מדברים על תהליך אליו יש להיכנס בזהירות תוך בירור מוקדם של הסיכונים הכרוכים בכך.
נוסף על הסיכונים הרגילים הקיימים בלקיחת הלוואה, מטבע הדברים מדובר על תחום מורכב, כזה שלעיתים נדמה כי רק כלכלנים מבינים בו את משמעות המילים. כדי שתוכלו לצאת לדרך עוד אתם מרגישים כי אתם מבינים במה מדובר, אנחנו כאן כדי לתת לכם את כל המידע החשוב.
והיום, מה ההבדל בין ריבית צמודה למדד ובין ריבית שאינה צמודה למדד.
נתחיל בזה שחישוב החזר הריבית על המשכנתא הוא בהחלט תהליך מסובך
אנחנו יודעים כי לעיתים זה נדמה כאילו גובה החזר הריבית הוא בסך הכל נתון אותו נותן המחשב בבנק באופן שרירותי, אבל אתם צריכים להבין כי גובה הריבית הוא משהו שטובי הכלכלנים חשבו עליו שכן אלו היו צריכים לחשב למעשה מה יקרה בעתיד.
אנחנו יודעים שזה נשמע מסובך, אבל אנחנו כאן כדי להסביר. הכסף אותו אנחנו מרוויחים היום לא יהיה שווה באותה מידה כמו הכסף אותו נרוויח בעתיד. שכן העולם מתקדם קדימה, אנשים מרוויחים יותר ורוכשים מוצרים ביותר כסף וכך יש אינפלציה טבעית. כך שהחזר גובה הריבית צריך לקחת בחשבון מה ייחשב רווח עבור הבנק בעוד עשר, עשרים או שלושים שנה.
לכך נוספים משתנים כמו מגיפה עולמית, מלחמות, אסונות טבע, כל אלו נתונים שאי אפשר לצפות אותם אבל שיש להם השלכה ישירה על המצב הכלכלי של כל אחד ואחת מאיתנו.
כך שגובה הריבית הוא תמיד דבר קצת מורכב ולכן בגדול אנחנו יכולים לקחת אחד משני מסלולים שלכל אחד מהם יתרונות וחסרונות.
מה היתרונות והחסרונות של ריבית צמודה למדד לעומת ריבית שאינה צמודה למדד
המדד הוא מדד המחירים לצרכן. כאשר אנחנו מדברים על ריבית בגובה של המדד לצרכן אנחנו מדברים על גובה החזר ריבית המתייחס לעליות ולירידות של השוק. משום שאנחנו לא יודעים מה יהיה בעתיד, ההנחה היא שהמדד תמיד יעלה, לכן הבנק מאפשר להחזיר ריבית בגובה נמוך יותר כאשר זו צמודה למדד ואז היא עתידה להתנפח במידה ניכרת. למרות, שכמובן תמיד יכול להיות שזה לא יקרה.
זאת לעומת ריבית שאינה צמודה למדד שהיא אולי גבוהה יותר עכשיו אבל בעתיד היא תתברר כנמוכה משמעותית מהאלטרנטיבה.
כדי להבין מה מתאים לכם, אנחנו מזמינים אתכם לדבר איתנו ולהבין הכל.