מה צריך לבדוק לפני שיוצאים לחפש דירה

מה צריך לבדוק לפני שיוצאים לחפש דירה

חיפוש דירה היא תהליך מתיש לכל הדעות, הפער בין כמות הדירות הטובות לכמות המחפשים אחר דירה, לאור יוקר המחיה בישראל, הם נתונים שיכולים באמת לייאש כל אחד. במקום לפול לייאוש, אנחנו מעוניינים להציג בפניכם כמה נתונים וכמה טיפים שיעזרו לכם לבחור בתבונה את הדירה המתאימה לכם.

אנחנו, כאן ב- ריצ'רד טוויל רואים אינספור לקוחות המחפשים את הדירה המושלמת עבורם. ככל הנראה הטעות המרכזית בה אנחנו נתקלים לא אחת נוגעת לכך ששוכרים פוטנציאלים רבים לא מצליחים למקד את החיפוש שלהם, להגדיר לעצמם מה הם רוצים בדיוק, כך הם מוצאים את עצמכם הולכים שולל אחר מודעות שונות ברחבי האינטרנט שבסופו של יום לא נותנים להם את המענה לו הם קיוו.

בדיוק בשביל זה אנחנו כאן, עם הרשימה שתאפשר לכם לדייק את הצרכים שלכם וכך גם למצוא את הדירה המתאימה עבורכם בדיוק. כל המידע והפרטים בהמשך המאמר.

קודם כל, היכן אתם רוצים לגור

בחירה של מקום מגורים היא כמובן לא בחירה רק של העיר בה אתם מעוניינים לגור. אנחנו מדברים על בחירה שנוגעת בעיקר לאיזור בו אתם רוצים לגור. אם יש לכם חברים רבים המתגוררים באיזור מסוים בעיר כזו או אחרת, הבחירה כמובן קלה יותר. אבל מה עושים כאשר הבחירה הופכת מורכבת יותר?

התשובה שלנו היא לעקוב אחרי הסעיפים הללו כדי לבחור נכון את האזור:

  1. האם אתם זוג נשוי עם ילדים? גרושים? רווקים? בזוגיות? כל השאלות הללו הן כביכול שאלות טריוויאליות אבל מטבע הדברים הן מאפשרות לכם לתאר בצורה טובה יותר את המקום בו אתם עומדים בחיים. זה לא שאי אפשר לגדל ילדים ליד הדיזינגוף סנטר בתל אביב או להיות רווקים בשוליים של חיפה, אבל אין כל ספק כי בכל שלב בחיים אנחנו מחפשים מענה אחר לצרכים שלנו. ככל שנצליח לדייק את הצרכים הייחודיים שלנו, כך גדל הסיכוי כי נצליח לבחור בתבונה את האיזור המתאים עבורינו ביותר, מה שבאופן אוטומטי כמובן מוריד אופציות רבות מעל השולחן ומאפשר לנו לבחור בצורה ממוקדת יותר
  2. מה הדברים שאתם לא יכולים לוותר עליהם מפאת העבודה שלכם: אם יש דבר אותו כולנו למדנו על בשרנו לאורך השנתיים אחרונות בהן מגיפת הקורונה השתוללה בעולם, הוא שאנחנו לא יכולים לבחור דירה בה אנחנו לא יכולים לעבוד או כזו שלא מתאימה לצרכים המשתנים של העבודה שלנו. אם אנחנו עובדים מהבית, לא נכון לבחור דירה שעתידה להיות חלק מפרויקט תמ"א בתקופה הקרובה, גם אם מדובר על דירה במחיר נמוך. אם אנחנו עובדים בעבודה שמאלצת אותנו לסחוב הרבה מאוד ציוד מהבית החוצה, נבחר בניין עם מעלית וכן הלאה.
  3. מסגרת תקציב: ללא כל ספק האלמנט שמכתיב יותר מכל בין בחירה של בית אחד לשני זו מסגרת התקציב. אנחנו היינו ממליצים לא לקבוע מה מסגרת התקציב לפני שעושים בירור קל ורואים מה אתם יכולים להשיג בכסף הזה. כך לא תמצאו את עצמכם מחפשים דירה מושלמת בתל אביב כשהתקציב שלכם דל מדי כמו כן לא תחפשו דירה בבאר שבע עם תקציב גבוה מדי כאשר מאוד יכול להיות שאתם יכולים לשלם פחות ולקבל לא מעט.

אתם לא חייבים לעבור את התהליך לבד

 חיפוש דירה זה תהליך מאוד מורכב, אבל אתם ממש לא חייבים לעבור אותו לבד. אתם יכולים בהחלט להיעזר באנשי המקצוע שלנו שילוו אתכם טכנית ורגשית.