כך חיזק משבר הקורונה את הצורך והחיפוש אחר הכנסה פסיבית ברחבי העולם

בשנת 2006 היה לי חברה מצליחה מאוד ליצירת רינגטונים לטלפונים סלולריים. כשאתה קורא את זה, אתה כנראה לא יכול לדמיין שלפני מהפכת הסמארטפונים היינו מורידים רינגטונים שונים לנייד בכל פעם מחדש ומשלמים כסף עבורם. העסק היה מאוד מצליח ופרח, עד ששנתיים אחר כך קרו שני דברים דרמטיים מאוד: שינויים החלו בשוק הסלולר שפגעו בהכנסות העוסקים בתחום הרינגטונים והחלו גם במהפכת הסמארטפונים.

בימים בהם החברה שלי הייתה מצליחה ומשגשגת הבנתי שעלי לעשות משהו אחר עם הרווחים והחלטתי לפזר את הסיכון העסקי שלי ולקנות נדל"ן מניב להשקעה. המחשבה שלי הייתה שמעולם לא ידעתי מה יקרה לעסק ולתחום ועלי "לבטח את עצמי". השנים, הן הצורך שהפך להיות זה של כל מי שיקרא את המאמר הזה למעשה, בעקבות משבר הקורונה. מה עשיתי עם הכספים? התחלתי להשקיע בנדל"ן בישראל ובארה"ב.

השקעות אלה הניבו לי הכנסה חודשית פסיבית ולכן היה לי משכורת חודשית נוספת מבלי לעשות דבר. כשהתחלתי לקנות נדל"ן בישראל אז המחירים היו נמוכים מאוד, זה היה בשנים 2008-2009, וכשהתחלתי לעשות את זה בארה"ב בשנת 2010, העיתוי היה אחרי צניחת המחירים הגדולה של משבר הסאב-פריים. אבל העניין הוא שאין דבר כזה עיתוי נכון לנדל"ן, אם לוקחים כל נקודה על פני גרף ההיסטוריה, מי שרכש נדל"ן למגורים בישראל או בארצות הברית, הצליח להניב תשואות פנומנליות לאורך השנים הן משכר דירה והן מעליית ערך. אחרים.

מה המסר שלי לעסקים, לעצמאים ובעיקר לשכירים?

הרבה מאוד עסקים נפגעו וממשיכים להכות יותר, מנעולן למנעולן. למרות החיסונים לקורונה, ניתן לומר דבר אחד והוא שחוסר הוודאות שלפנינו הוא הגדול ביותר שהיה אי פעם. משבר זה טלטל ושינה את תעסוקתם של רבים מאזרחי ישראל והעולם. רבים נאלצו להמציא את עצמם מחדש ולשרוד, תהליך זה טוב מכיוון שהוא מוציא את המקסימום בכולם. אנחנו הכי טובים שיש לנו כדי לשרוד. עם זאת, ככל שעובר הזמן אנו מתבגרים, לשרוד בגיל 30 זה לא כמו לשרוד בגיל 50 או 60. עלינו לדאוג לעצמנו לעתיד בעולם שרק משתנה, עם או בלי הקורונה היא רק תגדל בגלל השינויים הטכנולוגיים התכופים ואלה שעוד יבואו.

כל אחד חייב לייצר לעצמו הכנסה פסיבית וכמה שיותר ממנה. עדיף שמדובר בנכסים עם תשואה חד-ספרתית נטו גבוהה, המאפשרים ניהול פסיבי באמת ככל האפשר ללא כל צורך בעיסוקנו השוטף. ישנן דוגמאות רבות לנכסים כאלה וגם לצערנו הרבה מאוד הבטחות שהוחזרו על ידי אנשים לא ישרים. המסר הראשון הוא לא לרוץ ולהתפתות, זכרו שמי שמבטיח לכם חלומי ולא הגיוני, כנראה שהוא צריך לברוח. כמו כן, מי שמציע לכם תשואה מובטחת ללא סיכונים, זה כמובן שלא כדאי לכם ללכת עם השקעותיו.

אילו נכסים יכולים לייצר עבורך הכנסה שיחזיקו גם בעתות משבר כלכלי?

דירה להשקעה בישראל – כן, למרות שמחירי הדירות גבוהים בישראל, הקרבה והיכרות עם נכסים בישראל, מייצרים רוגע, ביטחון שעשרות אלפי ישראלים ביצעו את ההשקעה עד היום. התשואה אמנם נמוכה חד ספרתית, אך עם צמצום המשכנתאות התשואה להון גבוהה יותר והצפי לעליית ערך בשנים הקרובות קיים. למרות שזו האופציה הכי פחות עדיפה מבחינת התשואה, מי שחייב ביטחון ישראלי יהיה לפחות בעלים של דירה נוספת או דירת השקעה כדי להתחיל להתקדם עם הכנסה פסיבית.

בית השקעות פרטי בארצות הברית – אכן, לעיתים קשה לישראלים להשקיע בארצות הברית מכיוון שמדובר בהשקעה בחו"ל. יש תחושה של חוסר שליטה. אך כמו בכל דבר, אם אתה מבצע את התהליך לאחר לימודי המקצוע, אין ספק שאתה מגדיל את סיכויי ההצלחה שלך, מצמצם את הסיכונים שלך וכי הדרך לייצור הכנסה פסיבית משמעותית עולה.

בשורה התחתונה: ישנם זרמי הכנסות פסיביים אחרים, העיקר להתחיל

הקושי האמיתי היחיד הוא לא במה להשקיע אלא להתחיל לעשות זאת בפועל. עלינו להמציא לעצמנו איזה מחסום דמיוני שבו אנו מבינים שבעוד כמה שנים לא יישארו לנו מקורות הכנסה ופרנסה, ואם לא נעשה משהו, אנו עשויים למצוא את עצמנו מול שוקת שבורה. אלה לא קלישאות, כפי שראיתם, משבר הקורונה שינה ושינה את העולם, אין משק בית שאינו זקוק ליותר מקורות הכנסה כיום, החיים הופכים ליקרים יותר, עליכם לעשות משהו בכדי להגדיל את חוסר העבודה שלכם. והכנסה אישית ככל שמתקרבים לגיל הפנסיה צורך זה והעובדה שלא ניתן לסמוך על הפנסיה.